Hakkımızda

ÖKÜZGÖZÜ ŞARAPÇILIK LTD.ŞTİ. Ülkemizde var olan ve unutulmuş işlenmeyen yerli şaraplık üzüm çeşitlerini tekrardan canlandırmak, yepyeni lezzetleri şarap sevenleri sunmak için AR-GE çalışmalarına devam etmekte olup, önümüzdeki dönemde farklı ürünleri sunmaya hazırlanmaktadır.

ÖKÜZGÖZÜ ŞARAPÇILIK LTD.ŞTİ. iyi ve kaliteli üzümün iyi şarap üretmenin birinci koşulu olması sebebiyle bağcılık çalışmalarına büyük önem vermektedir. Bu sebeple iki ayrı bölgede toplamda şimdilik 250 dekar bağ alanında çalışmalarını sürdürmektedir.Bu iki bölge antik dönemden beri bağcılık ve şarapçılığın olduğu çok kıymetli Foça – Phokaia ve Kula – Katakekaumene bölgeleridir.

Tesislerimiz İzmir’in Bornova ilçesinde bulunmaktadır. İşletme ile bağlarımızın arası 50 km gibi kısa bir mesafede olduğu için gece başlayan ve günün erken saatlerinde tamamlanan hasattan sonra özel soğutmalı araçlarla tesise gelen üzümlerin bekletilmeden hemen işlenmesi ile kaliteli şaraplar elde edilmektedir.

Kaliteli ve sağlıklı üzüm yetiştiriciliğinin yanı sıra, ön ayıklama ile en iyi taneler seçilmekte ve geleneksel metotlarla birleşen ileri teknoloji ile mükemmel şaraplar üretilmektedir.